مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان یک گزینه عالی و کم هزینه برای مهاجرت تحصیلی می باشد. سیستم آموزشی کشور آلمان یکی از بی نقص ترین سیستم های آموزشی در تمامی مقاطع بوده و مدارک اخذ شده از طریق مهاجرت تحصیلی به آلمان در سراسر دنیا معتبر می باشد.

همچنین مهاجرت تحصیلی به آلمان هزینه کمتری و تقریبا نزدیک به صفر را دربر خواهد داشت. آلمان کشوری پیشرو در علم، دارای موسسات آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه های متعددی با تنوع رشته های تحصیلی بالا می باشد که با دریافت شهریه کمتر و شرایط دریافت بورسیه برای دانش آموزان و دانشجویان مهاجر شرایطی بی نظیر را فراهم کرده است

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

همانطور که میدانید مهاجرت از طرق مختلف دارای شرایط خاص خود می باشد. شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان نیز مانند تمامی روش های مهاجرتی دارای قوانین خاص خود می باشد. مراحل و شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان به شرح زیر می باشد:

پذیرش دانشگاه آلمان

ابتدا برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به آلمان نیاز است تا از دانشگاه یا موسسات آموزشی این کشور نامه پذیرش دریافت کنید. توجه داشته باشید دوره دیپلم در آلمان ۱۳ ساله می باشد، در نتیجه پس از ورود به این کشور از طریق مهاجرت تحصیلی باید یک سال در کالج تحصیل نمایید سپس برای ورود به دانشگاه اقدام نمایید. این در شرایطی است که شما درخواست ویزای تحصیلی دوره لیسانس یا کارشناسی را داده باشید. حداقل معدل دیپلم برای ورود به کالج های آلمان بالای ۱۴ و مدرک زبان آلمانی B2 می باشد.

مدارک مورد‌نیاز برای پذیرش دانشگاه آلمان شامل: مدرک دانشگاهی معتبر و یا مدارک پایان دوره دبیرستان و توان مالی کافی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در آلمان است.

تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

یکی از مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید به سفارت تحویل دهید مدارک تمکن مالی می باشد‌. در واقع باید اثبات کنید توان مالی پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور را دارید. برای این کار باید حداقل مبلغی معادل ۱۱.۲۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

اکثر دانشگاه های آلمان برای دریافت راحت تر ویزای دانشجویی، شرایط پذیرش دانشجویان خارجی را بر اساس زبان انگلیسی قرارداده اند. با این حال شما می توانید با داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B2 در کنار تحصیل به کار نیز مشغول شوید‌. مسلما دانشجویانی که با زبان آلمانی آشنایی دارند می‌توانند از امکانات و تسهیلات بیشتری برای تحصیل در آلمان بهره ببرند.

دریافت ویزای دانشجویی آلمان

پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز، این مدارک را باید به سفارت آلمان تحویل داده تا ویزای دانشجویی شما را صادر کنند. البته باید در نظر داشته باشید دریافت ویزا شامل هزینه نیز می شود. هزینه ویزای تحصیلی در آلمان از ۴۰ یورو تا ۸۰ یورو متغیر است و مبلغ آن بستگی به مدت زمان ویزا و سن متقاضی دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان به شرح زیر می باشد‌:

نامه پذیرش مورد تایید از اداره مهاجرت

پاسپورت معتبر

مدارک هویتی معتبر

ریز نمرات

ترجمه مدارک

عکس سه در چهار

رسید پرداخت شهریه

مدارک مربوط به تمکن مالی

داشتن معدل بالا

معرفی نامه و توصیه نامه قوی از اساتید با تجربه

مقالات علمی ثبت شده در مجلات علمی معتبر

اثبات اینکه پس از تحصیل به کشور خود برمی‌گردید

ارائه یک برنامه تحصیلی دقیق و منظم

مدرک زبان با نمره بالا

نامه عدم سوء پیشینه

مشاور مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای آنکه بتوانید تمامی مراحل گفته شده را به درستی انجام دهید نیاز به یک مشاور دارید تا در این راه بتواند شما را به درستی راهنمایی کند. از طرفی برخی از امور نیاز به روابطی خاص دارد که یک فرد عادی نمیتواند آن را ایجاد کند.

روابطی مانند ارتباط با سفارت و تعیین وقت برای دریافت ویزا و همچنین ارتباط با دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر برای دریافت اپلای دانشجویی.

موسسه رویال مهاجر با سابقه ای بالغ بر ۱۲ هزار کاربر فعال همواره توانسته است امکان مهاجرت تحصیلی به آلمان را برای متقاضیان عزیز فراهم نماید. برای دریافت مشاوره و رزرو وقت حضوری با مشاوران ما در رویال مهاجر، در تماس باشید.

دریافت مشاوره تلفنی رایگان و ارزیابی شرایط شما:

09120310523            021-28420175

مقالات مرتبط به هلند

مهاجرت کاری به آلمان
تماس با کارشناسان رویال مهاجر