مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی همانطور که از نامش پیداست، سفر به یک کشور خارجی برای مدت زمانی نسبتاً طولانی با هدف ادامه تحصیل در مقطعی دانشگاهی است.
ممکن است در ابتدا، مهاجرت تحصیلی بخاطر تفاوت های فرهنگی، زبانی، آب و هوا، قوانین شهری و یا روابط اجتماعی، دور از دسترس و یا حتی ترسناک به نظر برسد؛ اما اگر به خوبی زبان خود را تقویت کرده و در مورد کشور و دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید، تمام موانع و مشکلات فرضی به سرعت کنار رفته و می توانید در زمان کمی خود را با سیستم آموزشی و سبک زندگی دانشجویی در کشور خارجی هماهنگ کنید.
مزایایی نظیر مدارک دانشگاهی معتبر، امکان انجام کار دانشجویی و یا تمام وقت پس از فارغ التحصیلی، کسب تجربه کاری و درآمد ارزی در بازار کار بین المللی، قرار گرفتن در محیطی چند فرهنگی، تقویت مهارت های زبان، امکان دریافت مجوز اقامت دائم و موارد دیگر، مهاجرت تحصیلی را به یکی از مهم ترین و شیرین ترین تصمیم های زندگی شما تبدیل خواهد کرد.

در موسسه رویال مهاجرت با خیال راحت به ادامه تحصیل در رشته و کشور مورد علاقه خود نمایید.

مهاجرت تحصیلی به هلند

همانطور که می‌دانید، اولین و مهم‌ترین مرحله برای مهاجرت، انتخاب کشور مقصد است. در میان تمامی کشورهایی که گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی هستند، کشور هلند جایگاه ویژه‌ای دارد.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

تحصیل در ترکیه به دلیل داشتن سیستم آموزشی کارآمد و بین‌المللی، جذابیت بسیاری برای دانشجویان جهانی دارد. دانشگاه های ترکیه با 12 دانشگاه برتر در لیست QS World University Rankings در میان دیگر دانشگاه‌های معروف شناخته شده است.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه تحصیل و زندگی است. کشور انگلیس از بالاترین سطح کیفیت آموزشی و امکانات رفاهی به همراه دانشگاه های فوق‌العاده معتبر برخوردار است. از این رو هیچ جای تعجبی ندارد که انگلستان همواره در بین ۳ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانشجویان بین‌المللی قرار داشته باشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا بستر‌های مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم کرده است به طوری که در سال‌های اخیر مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش‌های اصلی مهاجرت به این کشور شده است.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

کشور ایتالیا پس از کشورهای استرالیا و کانادا رتبه سوم را در زمینه پذیرش آسان دانشجویان دارد. امکان تحصیل رایگان در ایتالیا با دریافت برخی از بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا امکان‌پذیر است. یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین این بورسیه‌ها، بورسیه DSU یا بورسیه استانی ایتالیا است.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

تحصیل در مجارستان، تحصیل در قلب اروپا است. متقاضیان تحصیل در اروپا با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان که همان ویزای شینگن است می‌توانند آزادانه در سراسر کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

اگر به دنبال راهی برای تحصیل ارزان‌ و حتی تحصیل رایگان هستید، کشور فرانسه بهترین مقصد است! اگر نداشتن مدرک زبان مانعی برای تحصیل در خارج شده، دیگر نگران نباشید، زیرا تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آلمان به دلیل فراهم کردن شرایط تحصیلی رایگان برای دانشجویان، به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیانی که قصد ادامه تحصیل دارند تبدیل شده است. گرفتن اقامت و مهاجرت به این کشور پیشرفته اروپایی نسبتا آسان است چرا که این کشور ویزای تحصیلی را برای دانشجویان زودتر صادر می‌کند.
تماس با کارشناسان رویال مهاجر