بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها

بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها
بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها
بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها

بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها، مطلبی است که به صورت جامع در این صفحه توضیح داده شده است. اگر شما نیز تمایل به اخذ اقامت اروپا را دارید با ما همراه شوید تا با بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها آشنا شوید. زندگی در کشورهای خارجی مانند کشورهای اروپایی نیازمند داشتن مجوز اقامت می باشد.

مطالب مرتبط: کار در ترکیه

در واقع مجوز اقامت امتیازی است که به شخص مهاجر در قبال برخی از فعالیت های سود رسان برای کشور مقصد، داده می شود.
بدیهی است که افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند باید برای آن کشور مثمر ثمر باشند و ثابت کنند می توانند شهروند خوبی باشند، در غیر این‌صورت هیچ کشوری تمایل به افزایش جمعیت بی فایده ندارد.

بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها چیست؟

روش های مختلفي برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد که از بهترین روش های اخذ اقامت اروپا همراه با تمام هزینه‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: سرمایه‌گذاری، خرید ملک، کار، تحصیل، ازدواج و….

برخی از روش‌های اخذ اقامت اروپا به صورت موقت بوده و شما اجازه فعالیت های نامحدودی از قبیل در خواندن در این کشور را خواهید داشت. اما برخی دیگر مانند روش های سرمایه‌گذاری این امکان را به شما می‌دهد وه آزادانه بتوانید با سرمایه خود مشغول به کار شده، تحصیل نمایید و حتی اقامت دائم کشورهای اروپایی را اخذ نمایید. در صورتی که اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن را دریافت نمایید می توانید بدون قوانين گمرک و نیاز به ویزا به کشورهای این حوزه سفر کنید‌

توجه کنید که امکان این سفر بدون ویزا به معنی زندگی در دیگر کشورهای اروپایی نیست و فقط سفر همراه با محدودیت است، یعنی متقاضی در هر ۱۸۰ روز فقط ۹۰ روز مجاز به حضور در دیگر کشورهای عضو شنگن خواهد بود و این حضور به‌عنوان یک توریست است، در نتیجه شخص اجازه اقامت، تحصیل و کار کردن در آن کشور را ندارد.

مطالب مرتبط: مهاجرت کاری به هلند

اخذ اقامت کشورهای اروپایی خارج از حوزه شنگن

تنها ۲۷ کشور اروپایی عضو شنگن هستند و کشورهای دیگر خارج از این قوانین بوده، البته احتمال دارد که در سال‌های آتی کشورهای دیگری نیز وارد معاهده شنگن شوند. در حال حاضر آخرین کشور عضو شنگن کشور کرواسی می باشد که در سال ۲۰۲۳ عضو شنگن شده است.
در صورتی که شما اقامت کشورهای خارج از حوزه شنگن مانند قبرس را داشته باشید برای عبور و مرور به کشورهای حوزه شنگن لازم است ویزا دریافت نمایید.
البته دریافت ویزای شنگن از یکی از کشورهای اروپایی بسیار راحت تر و در زمان کوتاه تری انجام می گردد. و حتی امکان ریجکتی آن بسیار بسیار پایین است.

اخذ تابعیت و پاسپورت کشورهای اروپایی

تابعیت متفاوت از اقامت است‌ در قانون تابعیت شما به طور رسمی شهروند کشور مقصد شده و حتی می‌تواند در قوانین کشور دخالت داشته، حق دلی داشته و حتی نمایند قانونی آن کشور در پست های دولتی شود.ه

به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت از یک کشور اروپایی معمولاً باید چند سال در آن کشور زندگی کرد، یا مثل آلمان زبانش را بلد بود و امتحان زبان داد. بعضی کشورها حتی با این شرایط هم به ‌سختی تابعیت می‌دهند و یا اصلاً تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی‌شناسند، با این حال افرادی که به‌اندازه کافی ثروت و سرمایه لازم را داشته باشند، به ‌راحتی می‌توانند از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری در حوزه مستغلات بعضی کشورها درخواست اقامت و سپس پاسپورت دهند.

اقامت اروپا با خرید ملک

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک
اخذ اقامت اروپا با خرید ملک

برخی از کشورهای اروپایی با خرید ملک امکان اقامت موقت و سپس دائم را برای متقاضی و خانواده‌اش فراهم کرده‌اند. در واقع متقاضی با خرید ملک نوعی سرمایه‌گذاری کرده و هم از طریق خرید ملک می‌تواند امکان اقامت و زندگی در یک کشور اروپایی را داشته باشد.برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک، می‌توانید غیر حضوری نیز اقدام نمایید و حتی در صورت لزوم ملک خود را اجاره دهید.

با این قانون شما دیگر نیازی به ترک کشور خود را ندارید و می‌توانید بدون حضور طولانی‌ مدت در کشور دوم نهایتاً طی یک بازه زمانی پنج‌ ساله اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.
از طرفی اخذ اقامت از طریق خرید ملک نیازی به تخصص، مدرک دانشگاهی، محدوده سنی خاص و حتی سابقه کار ندارد، و در مدت زمان کوتاه پروژه مهاجرت شما به همراه همسر و فرزندانتان به نتیجه خواهد رسید.

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک یکی از پرطرفدارترین روش مهاجرتی است، چرا که با خرید ملک، بدون نیاز به تخصصی خاص در هر سنی که هستید موفق به اخذ اقامت خود و خانواده تان خواهید شد و از طرفی برای خود و خانواده تان سرپناهی امن در کشور مقصد فراهم کرده اید.

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری
اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری تقریبا مشابه، اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک می باشد. در واقع شما با سرمایه گذاری در کشور مقصد که می تواند یکی از موارد زیر باشد، اقامت خود و خانواده تان را تضمین کرده اید:
روش های سرمایه گذاری در اروپا:
خرید ملک
خرید سهام شرکت های معتبر
کارآفرینی
راه‌اندازی بیزینس پلن اروپایی

بهترین روش اخذ اقامت اروپا – از طریق سرمایه گذاری

این سوال شاید برای شما هم مطرح باشد که به چه علت باید سرمایه گذاری در اروپا انجام داد، از مزایای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت در اروپا می توان با موارد زیر اشاره کرد :

اخذ اقامت کشوری امن در اروپا

امنیت یکی از نیازهای اولیه و اساسی زندگی هر شخص می باشد. این روزها در برخی کشورهای جهان ناامنی اقتصادی، سیاسی و حتی جنگ به چشم می‌خورد، این در صورتی است که برخی کشورهای اروپایی نا تنها امنیت را برای شهروندان خود برقرار کرده اند بلکه دغدغه شان افزایش رفاه و زندگی شاد برای آنها است. با اخذ اقامت اروپا علاوه بر حفظ سرمایه و افزایش اعتبار آن می توانید امنیت، رفاه و آسایش خانواده تان را نیز تأمین نمایید.

سفر بدون نیاز به اخذ ویزا

امروزه دیگر اخذ ویزا برای سفر کم‌کم معنا و مفهومش را از دست‌ داده و بسیاری از کشورهای جهان قوانین سختگیرانه ویزا را برای شهروندان یک سری از کشورها لغو کرده‌اند. مثلاً دارندگان اقامت کشورهای حوزه شنگن می‌توانند به‌تمامی کشورهای شنگن آزادانه سفر کنند و نیازی به اخذ ویزا ندارند.

در همین شرایط هنوز کشورهایی مانند ایران متأسفانه پاسپورت قدرتمندی ندارند و شهروندان ایرانی برای سفر به بیشتر کشورهای جهان باید وارد پروسه زمانگیر و سخت اخذ ویزا شوند. اخذ اقامت یا پاسپورت دوم امکان سفر آزادانه به خیلی از کشورهای جهان و زندگی در دنیای آزاد را برای متقاضی فراهم کرده تا بدون نیاز به اخذ ویزا بتواند سفر کند.

شما با در دست‌ داشتن اقامت پرتغال یا پاسپورت دومینیکا می‌توانید به‌راحتی به بسیاری از کشورهای جهان مانند کشورهای حوزه شنگن آزادانه و بدون اخذ ویزا سفر کنید. از طرف دیگر حتی به‌عنوان یک ایرانی چون اقامت یا پاسپورت دوم معتبری از یک کشور دیگر دارید، برای دریافت ویزای توریستی آمریکا و کانادا نیز شانس بسیاری دارید.

راه‌اندازی کسب‌وکار در اروپا

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری امکان راه‌اندازی بیزینس، تجارت با هلدینگ‌های بزرگ دنیا و اقتصاد جهانی، تأسیس شرکت و کارآفرینی در سطح بین‌المللی را برایتان فراهم خواهد کرد.
به طور مثال شما می توانید ایده یا بیزینس پلن خود را مطرح کرده و برخی از موسسات و حتی دانشگاه های اروپایی بر روی ایده بیزینس شما فعالیت نمایند. پس از به نتیجه رسیدن آن بیزینس پلن به نام شما ثبت می شود. حتی شما قادر به فروش بیزینس پلن خود خواهید بود. اما در صورت اجرای بیزینس پلن توسط خودتان سود بیشتری از سرمایه گذاری دریافت خواهید کرد. از طرفی این یک کار آفرینی محسوب می شود.

قوانین مالیات اروپا

قوانین مالیاتی در کشورهای اروپایی طبق قوانینی خاص می باشد که سختگیرانه اجرا می گردد. البته باید گفت قوانین مالیاتی بر اساس میزان درآمد هر فرد بوده و کاملا عادلانه است اما اجرای آن سختگیرانه بوده و هیچ فردی از آن مستثنی نیست. در واقع برنامه های مالیاتی اروپا به دلیل تورم بسیار پایین مشخص است به همین دلیل فرد به راحتی می تواند برای درآمد خود برنامه ریزی کرده و در شرایط امن اقتصادی پس انداز کند.

قوانین اخذ اقامت خانواده از طریق سرمایه گذاری در اروپا

با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت شامل تمامی اعضای خانواده می‌شود. در بیشتر برنامه‌های اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری علاوه بر متقاضی اصلی، اعضای خانواده یعنی همسر و فرزندان هم می‌توانند برای اخذ اقامت اقدام کنند.

به‌ این‌ ترتیب اعضای یک خانواده نیازی به درخواست جداگانه ندارند.همچنین اعضای خانواده بعد از اخذ اقامت در اروپا اجازه کار و تحصیل دارند.

بدیصورت با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری شما آینده فرزندان و نسل های بعدی خود را نیز تامین کرده آید. با دسترسی به بهترین دانشگاه‌ها در اروپا آینده شغلی فرزندانتان تضمین خواهد شد. همچنین همسر شما نیز می تواند آزادانه در کنار شما مشغول به تحصیل یا کار شود و سرمایه شما را افزایش دهد.

مطالب مرتبط: موسسه مهاجرتی در تهران

به علم به این موضوع که می توانید در کشورهای اروپایی زندگی امن از نظر اقتصادی، سیاسی و رفاه داشته باشید اقدام به مهاجرت نمایید. ما در رویال مهاجر با ایده های سرمایه گذاری پر سود در اروپا به شما کمک خواهیم کرد که در راه پر پیچ و خم مهاجرت شما و خانواده تان با موفقیت پیش، رفته و در مدت کوتاهی به نتیجه برسید.

مشاوره رایگان تلفنی و ارزیابی شرایط شما:

09120310523        021-28420175

مقالات مرتبط به موسسه مهاجرتی

تماس با کارشناسان رویال مهاجر